Saunový svet

Saunový svet v ŠARIŠ RELAX CENTRE je postavený v štýle ľudovej dediny; dominujúcim materiálom je drevo v kombinácii s kameňom. Celkovú príjemnú atmosféru dopĺňajú sviečky, vonné oleje a príjemná relaxačná hudba. Celková kapacita Šariš Relax Centra (bazén a saunový svet) je do 25 osôb.

Liečivé účinky pravidelného saunovania a relaxu sú preukázateľné. Saunovanie uvoľňuje nervové napätie, prináša psychickú i fyzickú relaxáciu a prispieva k zhromaždeniu síl. Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry pokožky, zlepšuje jej prekrvenie, pružnosť a vzhľad. Zrýchľuje metabolizmus, pôsobí protizápalovo, protibakteriálne a zabíja roztoče, ktoré žijú na ľudskom tele. Len sauny dokážu uviesť telo i dušu do harmonického a rovnovážneho stavu. Sauna je tiež prameňom mladosti a očistou tela. Prudkým zahrievaním a následným schladením sa rozširujú a zužujú cievy, čím sa stávajú elastickejšími. Dôvodov, prečo by ste mali navštevovať saunu je viacero, ale tými hlavnými sú vaše zdravie a krása. Necháte sa zlákať?

wellness05
wellness10
wellness07

Pozrite si viac fotografií z wellness

Saunový svet obsahuje:

 • suchú fínsku saunu
 • parnú eukalyptovú saunu
 • infrasaunu – horské lúče
 • oddychovú miestnosť pod hviezdnym nebom
 • ochladzovací bazén
 • ľadové vedro
 • pitnú fontánku – Prameň smädného mnícha

Suchá fínska sauna vám rozhýbe kostrovú a svalovú sústavu. Pri jej použití a následnom ochladzovaní sa organizmus otužuje. Saunovaním zbavujete telo odpadových látok, čo má kladný vplyv na pokožku aj jednotlivé orgány ľudského tela.

 • Teplota vo fínskej saune je od 80 – 100°C. – Počet saunujúcich: 8 osôb.

Parná eukalyptová sauna vám uvoľní dýchacie cesty. Pre túto saunu je príznačná vysoká vlhkosť, až 99% a teplota 47 – 55°C. Aplikuje sa v rôznych bylinkových prevedeniach (napr. eukalyptus), ktoré blahodárne pôsobia na uvoľnenie svalstva a pohybového aparátu. Parná sauna posilní imunitný systém, zregeneruje pokožku, vytvorí zvýšené množstvo kyslíka a výživných látok pre bunky; psychicky uvoľní a odbúra stres. Vonný opar byliniek jemne pohladí vaše dýchacie cesty.

 • Odporúčaná doba saunovania: 15 – 20 minút. – Počet saunujúcich: 6 osôb.

Infrasauna (horské lúče) vás prehrejú a prečistia váš organizmus do hĺbky. Používanie infrasauny znižuje svalové napätie a bolesť, zvyšuje prietok krvi; podporuje kardiovaskulárny systém a krvný obeh, zotavuje pokožku, vylepšuje imunitný systém, znižuje krvný tlak, spaľuje kalórie, vyplavuje škodlivé látky z organizmu. Vhodne pôsobí pri reume a artróze, pôsobí relaxačne, meditačne a uvoľňujúco. Infralúče majú teplotu 45° – 55°C

 • Odporúčaná doba saunovania: 5 – 15 minút. – Počet saunujúcich: 3 osoby.

Oddychová miestnosť pod hviezdnym nebom vám zaručí ničím nerušený relax. Váš organizmus si vychutná odpočinok a zrelaxuje sa v príjemnej odpočivárni, kde sa budete cítiť ako na lesnej lúke pod nebom hviezdneho svitu.

 • Počet relaxujúcich: 3 osoby

Ochladzovací bazén – ľadové jazero vám príjemne zmrazí organizmus! Po prehriatí organizmu nájde vaše telo schladenie v ochladzovacom bazéne s teplotou vody 8° – 12°C a vráti krvný obeh do stabilného stavu. Posilňuje imunitný systém a ochladenie prispeje k jeho prekrveniu.

 • Odporúčaná doba ochladenia: podľa odvahy

Ľadové vedro – fínske vedro ošľahá vaše telo ľadovo studenou vodou. Ľadové vedro je určené tým, ktorí nemajú odvahu skočiť do ľadového jazera. Prúd ľadovej vody s teplotou 12°C príjemne osvieži telo aj ducha.

Pitná fontánka – Prameň smädného mnícha vám doplní stratené tekutiny. Pitná fontánka slúži na osvieženie tela zvnútra, doplnenie stratených tekutín a navodenie pocitu tepelnej rovnováhy organizmu. Dopĺňanie tekutín počas saunovania je nevyhnutné.


Rezervujte si služby ŠARIŠ RELAX CENTRA a zažite pravú radosť z oddychu:

 • telefonicky: 051 747 04 40 alebo 0910 901 369 (denne od 14:00 hod.)
 • e-mailom: relax@sarispark.sk

Poznámka: objednávka wellness služieb je potvrdená až po vyrozumení zo strany ŠARIŠ RELAX CENTRA.

Rezervácia wellness služieb
Meno a priezvisko *
Telefón *
E-mail *
Objednávaná služba * Wellness balík (bazén + saunový svet) 2h
Wellness balík plus (bazén + saunový svet) 3h
Bazén dospelá os. 1h
Bazén dieťa do 10 rokov 1h
Bazén dieťa do 15 rokov, seniori, ZŤP 1h
Rodinný lístok 2 dospelí wellness balík + 1,2,3 deti do 10 rokov bazén 2h
Saunový svet 2h
Saunový svet 3h
Tenisový kurt 1h
Viacúčelové ihrisko
Masáž reflexná 40min
Masáž klasická 30min
Masáž klasická 45min
Masáž klasická 60min
Masáž celotelová 90min
Shiatsu masáž 60min
Shiatsu masáž 90min
Exkluzívny vstup do Relax centra do 15 osôb (bazén + sauny) 2h
Doplňte požadovanú službu v prípade záujmu o viacero wellness služieb
Dátum a čas *
Počet osôb
Antispam: 1 + 2 =
Odoslaním tohto formulára budú vaše osobné údaje za účelom rezervácie spracúvané v zmysle Podmienok spracovania osobných údajov.
Zaškrtnutím súhlasíte so zasielaním občasných informačných e-mailov (letákov).
* Povinné položky